• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Jak prořezat les a nadělat palivové dřevo

28. června 2018

Jak prořezat les a nadělat palivové dřevo

Simeon Fuchs a a jeho bratr – švédští farmáři – nám vyprávějí, jak spravují své lesy, jaké zásady tvoří základ probírky lesa a jak produkují palivové dřevo z vytěžených kmenů břízy.

Simeon a jeho bratr mají na starosti náležité využití rodinného 45 akrového lesa (akr je asi 0,4 ha). Jejich práce přináší rodině zisk z prodeje dřeva producentům papíru. Bratři navíc dělají palivové dřevo, aby si ve své domě v zimě zatopili.

V této sérii videí vyrážejí bratři do lesa porazit stromy pro následnou výrobu palivového dřeva. Podle Simeona, nejlepší palivové dřevo je je z místní břízy, její tenké kmeny se snadno naštípou na hydraulické štípačce. Březové dřevo dobře a dlouho hoří; je to důležitý vedlejší produkt procesu udržitelného lesního hospodářství. Bratři odstraňují tenké břízy, aby udělali prostor pro další růst mladého lesa borovice. Navíc se starají o zlepšení biodiverzity včetně hmyzu, jehož přítomnost dělá les zdravější.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat