• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Před nákupem pily se podívejte na tohle

22. srpna 2018

Před nákupem pily se podívejte na tohle

Simeon Fuchs předvádí jak pila Wood-Mizer LT40 nařeže kmen od začátku do konce.

Simeon a jeho otec jsou zkušení odborníci v obsluze jejich patnáct let staré pily LT40 Hydraulic. “Chceme předvést jak pořezat na pásové pile kmen od začátku do konce a dát vám pro to cit,” říká Simeon. S jedním kmenem předvádí Simeonův otec své nejlepší technické finty pro nařezání dřeva.

Pomocí hydraulických zakládacích ramen zvedá Helmut kmen na lože pily. Pak polohuje kmen hydraulickým obracečem a hydraulické upínání zajistí kmen na místě. Přesně změří kde chce, aby pilový pás řezal, spustí pás a pohybuje pilou dopředu od ovládacího panelu. Následuje řeznou hlavu jak pilový pás prochází dřevem a dělá čistý čerstvý řez.

Simeon odebere kus dřeva a přidá jej na hromadu, zatímco Helmut začíná druhý řez. Piliny se hromadí na zemi, ale pokud je to třeba, lze připojit systém odběru pilin. Obracením kmene pomocí hydrauliky provede Helmut několik dalších řezů až je vytvořen čtyřstranný hranol. Helmut umí pracovat rychle a efektivně, protože se nemusí potýkat s manuálním zakládáním nebo obracením kmenů.

Z hranolu je schopen udělat asi čtyři prkna. Po nařezání prken bere Helmut předtím nařezané řezivo a začistí svou pilou okraje. Umístí na pilu tři prkna a řeže je všechny najednou, zařízne je tak, aby byly čisté a stejného rozměru.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat