• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

29. července 2018

Ze stromu stůl: Majitel pily Wood-Mizer dělá svůj první stůl

Překrásný kuchyňský stůl z bílého dubu a ořechu získal přes 1,500 online hlasů a Nathan Elliot se stal  vítězem Ceny veřejnosti v soutěži zákazníků  Wood-Mizer.

Když Nathan Elliott upevnil desku svého stolu k podstavci, mohl konečně spatřit výsledek své tvrdé práce. "Mohl jsem jako obvykle prodat dřevo jiným pracovníkům se dřevem a pak bych neviděl výsledek svého prvního snažení," říká Nathan. To, že vlastní hydraulickou pilu Wood-Mizer, mu umožnilo vlstnoručně vybrat, porazit a pořezat kmeny použité pro výrobu jeho prvního stolu.

Nathanův stůl rustikálního stylu je charakteristický horní deskou z napříč říznutého bílého dubu s tmavými nohami z ořechu. "Po hrubém nařezání dřeva na konečné rozměry jsem dodělával 90% truhlářské práce pouze ručními nástroji," říká Nathan. "Toto byl můj první velký projekt práce se dřevem,” pokračuje Nathan. “Vždycky jsem chtěl začít dělat selské stoly. Tenhle zvýšil mé sebevědomí a vedl k dalším plánům.” Nathanův stůl byl velice dobře přijat a získal Cenu veřejnosti v soutěži zákazníků Wood-Mizer v roce 2017 s více než 1,500 online hlasy pro jeho výrobek. Nathanovi přátelé věděli, že vlastní pilu, ale byli překvapeni, když viděli jeho nový výtvor a fascinovalo je, že umí vyrobit krásný nábytek. Ten stůl značně podpořil rentabilitu jeho podnikání a vedl ke spoustě požadavků na výrobu ze dřeva, nejprve ze všeho od jeho manželky.

Rostoucí popularita rustikálního stylu je formou umění řady pracovníků se dřevem propracovaného po léta, ale postup “Ze stromu stůl” je skutečně ojedinělý. "Každý si může koupit dřevo, ale mít znalosti a schopnost vyřezat dřevo z kmene na konkrétní věc, to je něco o čem mohou prohlásit, že se jim povedlo," uzavírá Nathan.

Autor: Samantha Alexander
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat