• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Nejsevernější pila v Česku řeže ve Šluknově na pásovce Wood-Mizer

11. června 2012

Nejsevernější pila v Česku řeže ve Šluknově na pásovce Wood-Mizer

Při výběru zástupce ze severočeských pil nám padnul tip přímo na tu nejsevernější. Pila Šluknov s.r.o. leží v severní části nejsevernějšího města v republice - Šluknově. Poloha v Zeyerově ulici v průmyslové části nedaleko nádraží je výhodná. Znalce Šluknova zaujme také blízkost arboreta střední lesnické školy (viz mapa). Na trhu působí již od roku 2000. Majitel firmy Milan Černý (foto) je vyučený truhlář a řezání na vlastní pile ho přitáhlo hned po vyučení. Začal na jedné z prvních pásových pil Wood-Mizer LT40, které byly tehdy do Česka dováženy přímo z Ameriky. Dnes je již evropský trh zásobován převážně z výrobního závodu Wood-Mizer v polském městě Kolo. Odtud také pochází i druhá pásová pila, kterou si pan Černý pořídil před třemi roky. Jedná se opět o osvědčený a nejprodávanější model z řady LT40 (jen v ČR je jich v provozu přes 400...), ovšem ve značně modernizované a lépe vybavené verzi E15 SA A3, tj. s 15 kW elektromotorem a s hydraulickou manipulací s kmeny.


Řada LT40 je skutečný tahoun škály pil Wood-Mizer i pro mobilní provozovatele, kteří se zaměřují na výdělečné řezání pro zákazníky. Pily řady LT40, tak jako všechny pily Wood-Mizer, lze provozovat ve stacionárním použití, a řada z jejich majitelů tyto pily využívá ve vícesměnném provozu až desítky tisíc hodin. S širokou řadou motorů, volitelným příslušenstvím pro manipulaci s kmenem a pro ovládání lze pilu „ušít“ podle přesných požadavků zákazníků. Pily řady LT40 vlastní především individuální podnikatelé a soukromé firmy - podobné firmě pana Černého, jejichž zdrojem zisku je vlastní pilařská činnost.


Pila Šluknov s.r.o. se zabývá zpracováním jehličnatého i listnatého dřeva do průměru 90 cm a délky 5 m. Firma vlastní Certifikát systému řízení výroby, má 6 zaměstnanců a obrat 10 mil. Kč. Nabízí široký sortiment výrobků - stavební řezivo, plotovky, prkna, sušené dřevo a palivo. Vyrábí zahradní nábytek a realizuje i dřevostavby a rodinné domy na klíč. Zakázky vyřizuje rychle a za výhodné ceny a nabízíme také množstevní slevy. „Barák děláme počínaje zahájení konstrukce po předáni klíčů 60 dnů“, upřesňuje pan Černý. To dokládají i vpravo otištěné fotografie z letošní stavby tří rodinných domů ve Šluknově.

Otevřeno mají na pile ve všední dny od 7 do 15:30 a v sobotu od 8 do 11 hodin.


Foto: LETOŠNÍ STAVBA tří rodinných domů ve Šluknově, kdy na prvním snímku z 23.6.2011 je vidět hrubá konstrukce dřevostavby a na dalších snímcích z 22.8.2011 jsou domy již před kolaudací
Adresa: Zeyerova 234, 407 77 Šluknov
tel. 412 432 544, 412 386 295, 777 007 667, 777 708 667
e-mail: cerny.pila@seznam.cz
www.pila-sluknov.cz
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

ZPRÁVY


ZPRÁVY

ČLÁNKY

ČASOPIS


NAVÁZAT SPOJENÍ S WOOD-MIZER

  

 

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat