Zprávy

LX100 — Nová ekonomická pila pro náročné použití

23. května 2016

LX100 — Nová ekonomická pila pro náročné použití

LX100 je první stroj v nové řadě pil Wood-Mizer, kompletně od podlahy překonstruován podle zpětných podnětů a potřeb pilařů z celého světa. Pila LX100 je stavěna pro použití v těžkém a nepřetržitém provozu a zahrnuje řadu inovací týkajících se zesílení, efektivnosti, usnadnění obsluhy a přehledu operátora.

Nová konstrukce rámu xFRAME

Novým zlepšením je tuhý rám xFRAME, který drží ovládací panel, motor a hlavu pily. xFRAME se pohybuje na postranním tandemu ocelových tyčí lože. Tento xFRAME umožňuje operátorovi stát během řezného procesu v místě s nejlepším přehledem.


Obsluha LX100
Ovládací prvky pily jsou soustředěny na operátorském ovládacím panelu. Široká, snadno uchopitelná funkční madla, jako je tlačná tyč, pokud zakoupíte pilu bez volitelného motorického posuvu. Pro rychlejší provoz lze přidat ovládání motorického posuvu pro přesné ovládání rychlosti pily v průběhu řezání kmene. Systém motorického posuvu je poháněn řetězem pro těžké zatížení, což je rychlejší a odolnější než jiné způsoby.

Není třeba zvyšovat nebo snižovat polohu pilového pásu klikou. Spínači nahoru/dolů se pohybuje motoricky hlavou pily do polohy pro příští řez. S volitelným Pracovním nastavením prostě nastavíte jedním tlačítkem tloušťku prkna a pila bude automaticky měnit polohu pro každý řez.

Udržování pilového pásu bez nánosu mízy a pilin je snadnější s automatickým vodním mazáním pásu, které se aktivuje když pás běží a vypíná při zastavení pásu.


Nová konstrukce lože LX100 pro mimořádnou odolnost
Lože LX100 je úplně nové, je konstruováno tak, aby odolalo nepřetržitému a těžkému provozu s použitím tlustší oceli trubek a příček. Nosníky lože jsou vyšší, takže se kmeny snadněji zakládají na lože vysokozdvižným vozíkem, bez navalování a padání kmenů na pilu.


LX100 řeže kmeny o průměru až 70 cm a libovolné délky při přidání modulárních sekcí lože. Řada LX je, jako všechny pily Wood-Mizer, vyráběna jak v USA tak v Evropě a splňuje všechny bezpečnostní požadavky příslušných trhů.

Specifikace LX100
Výkon
- Standardně 7.5 kW (16 A při normálním použití)
- Volitelně 11 kW (25 A při normálním použití)

Parametry řezání

- Průměr kmene 70 cm
- Maximální šířka řezu 64 cm
- Délka kmene 5.4 m – 8.1 m (v závislosti na velikosti segmentu lože)

Standardní vybavení
- Elektrický pohyb nahoru/dolů
- Elektrické vedení pilového pásu
- Automatické mazání pilového pásu

Volitelné vybavení
- Motorický posuv
- Předřez
- Pracovní nastavení (Setworks)

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

ZPRÁVY


ZPRÁVY

ČLÁNKY

ČASOPIS


NAVÁZAT SPOJENÍ S WOOD-MIZER