Zprávy

Wood-Mizer uvádí na trh dvě nové omítačky

6. dubna 2016

Wood-Mizer uvádí na trh dvě nové omítačky

Řada omítaček Wood-Mizer se rozšiřuje o dvě nové dvoukotoučové omítačky prken.

 

Wood-Mizer uvedl dvě další omítačky – EG250 a EG350 – aby vytvořil úplnou řadu omítaček, která uspokojí výrobní i finanční požadavky od menších dílen až po průmyslové dřevozpracovatelské firmy.

Omítačky prken Wood-Mizer udržují pohyb dřeva vpřed do jeho konečné podoby, snadno se integrují do stávajících provozů a mají k dispozici řadu vylepšených funkcí.

 

NOVÁ! Základní a spolehlivá dvoukotoučová omítačka EG250

Nová EG250 je přímočará dvoukotoučová omítačka, konstruovaná tak, aby byla dostupná a spolehlivá s jednoduchými omítacími funkcemi. Pro dřevozpracující dílny hledající spolehlivý stroj, ale nepotřebující produktivitu na průmyslové úrovni, je dvoukotoučová omítačka  EG250 novým řešením.

Omítačka je dodávána se dvěma pilovými kotouči poháněnými motorem 11kW nebo volitelně motorem 15kW. Jeden kotouč je pevný a druhý se nastavuje pomocí ruční kliky pro změnu šířky omítání. Motorický systém posuvu omítačky má standardní rychlost 12 m/min, ale může být přidána funkce proměnné rychlosti, ta umožňuje 0 až 20 m/min.

Pro prkna, která už mají jednu rovnou hranu umožňuje stavitelná vodicí lišta, aby operátor mohl rychle prkna polohovat pro omítnutí druhé strany.

 

Univerzální omítačka a vícenásobné dělení průmyslové úrovně EG300

Standardní omítačka Wood-Mizer už řadu let, kombinuje EG300 obě funkce – omítačky a vícenásobného dělení materiálu (multirip) v jednom stroji. Standardně je EG300 dodávána se dvěma pilovými kotouči pro použití jako omítačka. Jeden kotouč je pevný a druhý je stavitelný z ovládací konzoly operátora – pomocí elektronického systému Pracovního nastavení (Setworks) přesně podle předem nastavené požadované šířky prkna. Volitelně může být EG300 osazena až pěti pilovými kotouči pro použití vícenásobného dělení materiálu.

 

NOVÁ! Odolná a vysoce výkonná dvoukotoučová omítačka EG350 pro rozměrnější materiál

Nová omítačka EG350 pro těžký provoz je konstruována pro omítání fošen s tloušťkou až 100 mm. Každý řezný kotouč o průměru 450 mm je poháněn samostatně elektromotorem 8 kW  – poskytují dostatek výkonu pro rychlé zpracování silných hranolů tvrdého dřeva na hotová prkna.

EG350 má proměnnou rychlost posuvu 0-20 m/min, elektrické stavění pilového kotouče a volitelně lasery pro nastavení prkna a Pracovní nastavení pro ukládání přednastavených tlouštěk.

 

Specifikace pro srovnání

 

EG250

EG300

EG350

 Výkon

11 kW

15 kW

2x 8 kW

 Max. šířka podávání

550 mm

 550 mm

500 mm

 Max. řezná šířka prkna

410 mm

 410 mm

400 mm

 Max.tloušťka prkna

60 mm

 60 mm

100 mm

 Rychlost posuvu

12 m/min

 0-20 m/min

0-20 m/min

 Průměr pilového kotouče

350 mm

 350 mm

450 mm

 Počet pilových kotoučů

2

 2 - 5

2

 

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

ZPRÁVY


ZPRÁVY

ČLÁNKY

ČASOPIS


NAVÁZAT SPOJENÍ S WOOD-MIZER