Small Log Processing

CHYTRÉ ZPRACOVÁNÍ KMENE 1

RENTABILNÍ PŘEMĚNA MALÝCH KMENŮ

Vyžádat cenu a informace!

Linka SLP – chytré zpracování kmene používá pilové pásy s tenkým zářezem na každé jednotce v lince k dosažení lepší výtěžnosti kmene než jiné způsoby zpracování.

SLP je velice oblíbena mezi výrobci palet, je zaměřena na nejvyšší možný zisk z kmenů podřadné kvality o průměru až 400 mm a zvýšení vaší konkurenční výhody. Linka SLP se s úspěchem využila při řezání vysoce kvalitního konstrukčního materiálu pro palety. Je to přizpůsobivá linka, kterou lze upravit podle řady různých požadavků uspořádání, aby vyhověla potřebám pilařů.

Protože je to linka modulární, lze stroje v lince uspořádat tak, aby to odpovídalo řezným potřebám jak se trh mění.
Linka SLP používá modulární systém Wood-Mizer, stejný pro řadu strojů, které používají stejné elektrické součásti, řemeny i ložiska, proto může pilař udržovat méně náhradních dílů na skladě.

Linka SLP:
• Náklady nižší než u podobných linek.
• Vyžaduje nižší instalační náklady a nároky.
• Vyrábí více výrobků a méně odpadu.
• Snižuje spotřebu energie.
• Levně se udržuje.

SLP 1 Videa

Videa od zákazníků

SPECIFIKACE

VÝKON
 TVS-SC2.4L 2 x 11 kW elektromotor
 HR200 15 kW elektromotor
 HR500 2 x 11 kW elektromotor
 HR700 2 x 15 kW elektromotor
 Použití normální sítě 400V / 50 Hz, 3Ph
ŘEZNÁ KAPACITA
 Min. průměru kmene  100 mm
 Max. průměru kmene  400 mm
 Min. délku kmene 1.2 m
 Max. délku kmene 2.4-3.6 m
 Min. šířky řezu 70 mm
 Max. šířky řezu 250 mm
FUNKCE HLAVY PILY A VOLITELNÉ MOŽNOSTI
 Standardní vybavení TVS
SVS
HR500 nebo HR700
 Volitelné podpůrné vybavení Zakládání: Rampa pro kmen
Plošina pro kmen
Skloněná plošina pro kmen
Dopravníky: Dopravní plošina
Válečkové stoly
PILOVÝ PÁS ( délka a šířka )
 TVS-SC2.4L 4.67 m x 32-38 mm
 HR200 4.67 m x 32-38 mm
 HR500 4.01 m x 32-38 mm
 HR700 4.67 m x 32-38 mm
POŽADAVKY PILY
 Délka 28 m
 Šířka 8 m
 Výška 2.15 m

SLP1 plánování

CHYTRÉ ZPRACOVÁNÍ KMENE - CHARAKTERISTIKA

TVS


Twin Vertical Saw – dvojitá svislá pila používá pilové pásy s tenkým zářezem k efektivnímu odebírání dvou svislých stran kmenů o průměru až 400mm.
TVS je úsporná,univerzální, konstruována pro vysoký výkon a se silnou stavbou pro roky spolehlivé služby. TVS pracuje stejně dobře jako samostatná jednotka nebo začleněná do linky.
Přemístitelné ovládací stanoviště soustřeďuje veškeré ovládání rychlosti řetězu posuvu, šířky řezu, aktivaci laseru i volitelného Pracovního nastavení. Počítač Pracovního nastavení uchovává pět různých předem nastavených šířek, což umožňuje aby operátor rychle měnil rozměry řezu podle velikosti kmene, omezí se potřeba nejprve kmeny třídit.

číst dál


Systém posuvu do V pohybuje najednou jedním kmenem pilou TVS. Hroty s přítlakem dolů kmen vedou. Rozestupem úchytů lze pohnout, aby odpovídal standardním délkám kmenu. To je dobrá možnost pro rovné kmeny se standardními délkami.

číst dál


Systém posuvu řetězem s hroty s odolnými horními válečky s hroty dodávají kmenu stabilitu při průchodu pilou. Kmeny lze zakládat na řetězový posuv s malými vzájemnými mezerami nebo bez mezer. Tato možnost je ideální pro zvýšení produktivity u rovných i zakřivených kmenů. Výstup lože má tři možnosti pro manipulaci s krajinkami.

číst dál


Pro pravoúhlé pořezání dřeva, které má už dva rovně seříznuté povrchy je k dispozici plochý řetěz posuvu s horními válečky s hroty. To se obvykle využívá, když jsou spolu v lince zařazeny dvě TVS. Další populární využití pro TVS je linka pro vytěžení krajinek. Objemné krajinky lze nechat projít TVS a pak přesunout k následné pile nebo následné pile s více hlavami.

číst dál


Single Vertical Saw – jednoduchá svislá pila zjednodušuje odebírání třetí strany kmene při zpracování. Umístěna v lince za TVS, připravuje pila SVS hranol k přesunu na následný pořez. SVS má maximální šířku řezu 300mm. Maximální velikost materiálu je šířka 400mm x výška 250mm.

číst dál


Ideální pro firmy, které potřebují dostupnou vícehlavou pilu, HR500 může s jejich podnikáním růst. Od jedné do šesti hlav, modulární konstrukce HR500 vám umožňuje přidat více řezných hlav později a vyrábět až šest prken a jednu krajinku v jednom průchodu. Pro hranoly kratší než 1.2m nebo pro materiál s vnitřním pnutím je k dispozici možnost s dvojitým válečkem.

číst dál


EG300 kombinuje funkce obou – omítačky a vícenásobného dělení do jednoho stroje. EG300 maximalizuje výtěžek z každého prkna a zvyšuje celkovou produktivitu vaší pily o 20-30%.

číst dál

zařízení pro manipulaci s materiálem

Designed to make loading the log deck with a forklift easier and more efficient. It also increases log capacity on the deck, thus minimising loading runs.


To keep your small log line supplied with timber, you need a strong and robust log infeed system. Our log decks have been designed to withstand the rigours of the forestry industry. Massively constructed, our log decks will give years of service in a very demanding environment.

 • • Powerful motor and gearbox ensure durability
 • • Heavy-duty link chain
 • • 200 x 100 main support tubes

 


The Log Incline Deck has been designed to bring the logs up to the operator station in a controlled manner, allowing the operator to concentrate on log alignment and continuous feeding into the TVS.

 • • Dogged link chain to help separate logs
 • • Trip switch ensures that the next log is always ready to load.
 • • Solidly constructed, with a large gearbox and motor to feed small and large logs every day.

Every sawmill is different. That is why we have made our transfer deck modular. Order a drive end module and an idle end module and then as many extension modules as you require for your layout. Increase or decrease the length of the conveyor, or the height/slope of the conveyor to suit your needs. As with our log decks, they are massively constructed to cope with the demands of the sawmilling environment. 

Incline decks – Remove side boards and more with the flexibility to select an incline angle that suits your needs. 

Flat transfer decks – Move timber in various directions with the flexibility to add as many extensions as required to meet your required length.

 • • High quality chain
 • • Trip switch to control material flow
 • • Rugged motor and gearbox
 • • Heavy duty construction

Simple roller table that can be used anywhere in the processing line. Efficient means to link machines together without employing more labour, by helping enable the smooth flow of timber through the sawmill.

SLP INSTALLATIONS AROUND THE WORLD
  Nové příběhy o úspěchu

  Výroba palet. Zajímavé zkušenosti a technická řešení z Rumunska

  Výroba palet. Zajímavé zkušenosti a technická řešení z Rumunska

  Při výrobě palet se snoubí jednoduchost se složitostí a více než v jiných typech zpracování dřeva záleží na podnikatelských schopnostech majitelů firmy a na spolehlivosti...
  LT40. Nejspolehlivější partner

  LT40. Nejspolehlivější partner

  Pojďme vysledovat osud pily, která byla uvedena do provozu před 15 lety, změnila tři pány a všude dělá to samé – nepřetržitě pracuje!

  Mladý lesník co nenašel práci a bez práce nezůstal

  Mladý lesník co nenašel práci a bez práce nezůstal

  Slovinský chlapík nenašel po absolvování lesnické školy zaměstnání ve svém oboru, a tak si sám pro sebe vytvořil pracovní místo – s pilou Wood-Mizer.