EG350 EDGER

LARGE CAPACITY TWIN-BLADE EDGER

Vyžádat cenu a informace!

The EG350 is a heavy-duty edger that can successfully produce edged boards from larger timbers up to 100mm thick and maximise the productivity of your sawmill.

Powered in-feed and out-feed belts move boards through the edger. The moveable control console includes a variable feed knob to adjust the feed rate from 0 up to 20m per minute, depending on the size of the boards being edged.

The EG350 is supplied with two circular sawblades that move in and out from the centre. Each 450mm cutting blade is powered individually by an 8 kW electric motor – providing lots of power for quickly processing thick hardwood slabs into finished boards.

EG350 EQUIPMENT

EG350 circular blades

Twin circular blades
Two 450mm blades move in and out from the centre of the machine.

EG350 Setworks

Setworks option
Quickly and precisely positions the blades for the correct board size.

EG350 Electric motor

Twin electric motors
2 x 8kW electric motors, one for each blade.

EG350 Laser

Laser option
Optional lasers assist the operator in accurately positioning the material for maximum recovery.

EG350 Rollers

Powered feed belts
Two steel top rollers and in-feed and out-feed belts move boards through the edger.

Sawdust removal port

Sawdust removal
Upper and lower sawdust outlets allow for comprehensive sawdust extraction.

SPECIFICATION

Power
 Standard  2 x 8 kW electric motor
for each blade
Cutting Capacity
 Max. Feed width  500 mm
 Max. Cutting width  400 mm
 Min. Cutting width  60 mm
 Max. Cutting thickness  100 mm
 Min. Cutting thickness  15 mm
 Min. Board Length  1100 mm
Edger Features & Options
 Standard  2 circular blades
 Adjustable speed
 Set of 2 lasers
 Setworks
Feed System
 No. of Powered rollers  2
 Feed speed  0-20 m/min
Blade
 Diameter  400 mm
 No. teeth  36
 Kerf  4 mm
 No. blades  2
 Blade thickness  4 mm
Edger Requirements
 Normal power usage 400 V 50 Hz 3Ph

Latest Success Stories

6. července 2017

Wood-Mizer ohlašuje širokopásové zařízení TITAN

Jako přední dodavatel pojízdných a průmyslových pil s tenkým zářezem s úzkým pilovým pásem, Wood-Mizer podstatně rozšířil svůj záběr na průmyslovém pilařském trhu. S uvedením Wood-Mizer TITAN nabízí nyní firma úplnou řadu zařízení širokopásových pil, která je konstruována pro zlepšení výkonu výroby dřeva a pro pozvednutí provozní efektivnosti. Tato nová výrobní řada je výsledkem dohody o koupi s firmou Multisaw, dobře zavedeným výrobcem širokopásových pil, založeným v roce 1990.

Řada Wood-Mizer TITAN
Wood-Mizer TITAN zahrnuje pily prvotního, druhotného i následného pořezu, stejně jako omítačky  s pilovými kotouči, vícenásobné dělení, optimalizující omítačky, ruční omítačky prkna a zařízení pro manipulaci s materiálem. Tento tah dodá další impuls schopnostem společnosti Wood-Mizer nabízet inovativní zařízení s vysokou kapacitou a rozšíří globální záběr společnosti.

“Naše dobře známá průmyslová řada pil s úzkým pilovým pásem pomohla producentům dřeva na celém světě snížit náklady a zvýšit zisk,” říká Richard Vivers, president a výkonný ředitel Wood-Mizer. “Ale to je jen jedna část velice rozsáhlého trhu. S Wood-Mizer TITAN obsloužíme vysoce výkonné potřeby průmyslových provozů a náš závazek podporovat zákazníky po celém světě.”

Zařízení širokopásové pily TITAN osvědčilo své přednosti na nejnáročnějších trzích světa. Firma Patula Product Sawmill v Jižní Africe využívá systém TITAN k dosažení vysoké produkce stavebního dřeva. Provoz Patula obsahuje dvojitou svislou pásovou pilu TITAN, dvojvřetenové kotoučové vícenásobné dělení TITAN, následnou pilu TITAN se dvěma hlavami a dva systémy manuálního omítání prken TITAN. “Chtěli jsme širokopásovou pilařskou technologii o vysokém výkonu, na kterou bychom se mohli spolehnout při kvalitním řezání, které požadujeme a s dostatečně velkou další kapacitou ke zvýšení produkce v budoucnosti,” říká Phillip Anderson z Patula Product Sawmill. “A to je přesně to čeho jsme nyní dosáhli.”

Výrobní řada Wood-Mizer

Širokopásové stroje TITAN velice rozšíří sortiment Wood-Mizer, který nyní sestává ze dvou odlišných řad, každá z nich míří na specifické požadavky kapacity a finanční náročnosti konečného uživatele.

• Řada pojízdných a průmyslových pil Wood-Mizer pokračuje, aby poskytovala pilařské zařízení s úzkým pilovým pásem od vstupní úrovně k profesionálnímu a průmyslovému provozu.

• Výrobky Wood-Mizer TITAN jsou masivně stavěná širokopásová pilařská zařízení pro vysoce výkonné průmyslové pilařské použití.

Každý výrobek TITAN je konstruován k provozu jako samostatně stojící zařízení pro stávající pilařské linky nebo k vytvoření celé pilařské linky, kterou lze přizpůsobit požadavkům konečného uživatele. Řada TITAN pokrývá prvotní i druhotný pořez kmenů napříč škálou průměrů kmene v intervalu 100-600 mm. Navíc, Wood-Mizer bude brzy nabízet široké pilové pásy pro použití na strojích TITAN s šířkou pásu až 150 mm.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x