Články

Výroba palisandru s pilou Wood-Mizer LT20 v Indonésii

Indonéská společnost řeže exotická tvrdá dřeva, aby zvýšila svůj odbyt v Číně a Japonsku. Firma zaměstnává 150 zaměstnanců a od doby co zakoupila pilu Wood-Mizer LT20 vylepšila svůj zisk.

Moudré využití městského dřeva v Londýně

Londýnský platan (Platanus x acerifolia) je kříženec amerického a orientálního platanu. Jeden z těchto platanů sídlil na Eric Street, vytvářel příjemný domov pro brouky a další hmyz a pohlcoval neobvyklých 130 let londýnský smog. Ale stavební rozmach v londýnském East Endu během posledních desetiletí způsobil, že strom už nebyl bezpečný a bylo rozhodnuto jej porazit. S růstem zájmu o koupi lokálních výrobků je městské dřevo cenným zdrojem, který umí přitáhnout ekologicky uvažující kupce nábytku.

Mesquitový domek ve větvích stromu postavený v Arizoně v USA

Stromy Mesquite dominují napříč arizonskou pouštní krajinou, jelikož tyto keřovité, nezkrotné rostliny tvrdě přežívají navzdory nelítostným životním podmínkám. Z podstaty nedokonalé husté dřevo Sonorské pouště druhu Velvet Mesquite inspirovalo Arthura a Valerii Floresových před 20 lety k založení společnosti ‘Tumacacori Mesquite Sawmill’ v arizonském Tumacacori.

Kanadská zkušenost: Stavba skleníku

Dlouhá léta snil Stan Kujala o stavbě skleníku na svém pozemku na břehu jezera v Port Alberni v Britské Kolumbii. “Moje žena i já jsme už roky zanícenými pěstiteli zeleniny,” říká Stan. “Vždycky jsme chtěli postavit skleník, abychom prodloužili pěstitelskou sezónu.”

Udržitelná správa lesa pro místní komunity v Itálii

Po více než 20 uplynulých let spoléhá italská organizace Alta Val di Suza Forestry Consortium of Turin (dále jen Společenství) na pily Wood-Mizer k dosažení dvou cílů udržitelné správy lesa – ochrany životního prostředí a efektivního využívání dřeva jako suroviny.

Vznikající ekonomika městského dřeva

New York Heartwoods je ženská společenská organizace ve Warwicku, stát New York. Podnik byl založen v roce 2010 s posláním regenerovat životaschopnost lesa a maximalizovat hodnotu "odpadových" stromů. Jedna ze spoluzakladatelek, Megan Offnerová, mluví o své vizi nové mezery na trhu vytvořené vznikající ekonomikou městského dřeva.

Pily a dřevozpracující zařízení Wood-Mizer pomáhají v rozvoji švédského dřevařského průmyslu

Švédsko je země s bohatou tradicí zpracování dřeva a úctou k lesům, které pokrývají dvě třetiny země. S lesy správně udržovanými má průmysl zpracování dřeva vedoucí pozici ve švédské ekonomice. Řada lesníků, pilařů a zpracovatelů dřeva spoléhá na zařízení Wood-Mizer, které pomáhá jejich majitelům provozovat úspěšné podnikání v oboru po celém Švédsku.

Udržitelné spravování veřejných lesů v Katalánsku s pilou Wood-Mizer

Projekt MMBB, který propojil několik městských komunit v Katalánsku úspěšně rozvíjí tzv. cirkulární ekonomiku pro efektivní a bezodpadové využití dřeva z veřejných lesů.

Inspirující projekt z Kanady: Stavba domku pro hosty na břehu říčky

Přejdete přes malou lávku z hlavního bungalovu Andrew Koesslera v Britské Columbii a najdete jeho poslední výtvor - malebný domeček na břehu vybavený podkrovím s dvojlůžkem, v přízemí sedací kout a kuchyňka s tekoucí vodou.

Inženýr na penzi se ve Francouzských Alpách věnuje zpracování dřeva

Henri Kurzaj je francouzský podnikatel polského původu, který už skoro šest let pracuje se dřevem. Jeho firma Forest-Ethik se zabývá designem a zhotovováním originálních výrobků z místního dřeva.

Položky 1 až 10 z celkových 73