Články

Polský podnikatel uspěl v dřevozpracujícím průmyslu s pilou Wood-Mizer

Polský podnikatel Zygmunt Koss hovoří o tom, jak získal vášeň pro práci se dřevem a jak dosáhl úspěchu v podnikání díky té správné technice.

Stavba jedinečné dřevěné kaple na farmě v USA

"Jsem stavitelem už 40 let a za ta léta jsem postavil spoustu různých věcí. Ale myslím, že tato kaple je to nejlepší, co jsem kdy udělal," říká Bill Miskiman, majitel farmy v Connecticutu a jeden z těch, kteří se podíleli na vzniku unikátní kaple Trinity Knot.

Dva bratři ze Švédska úspěšně provozují stavební a truhlářskou dílnu

Göran & Lennart Ståhl vyrábějí věci ze dřeva a zásobují místní zákazníky kvalitním dřevem pro stavbu a dokončování domů ve Švédsku. Bratři spoléhají především na nástroje a stroje ze sortimentu Wood-Mizer, včetně čtyřstranné hoblovky/tvarovačky MP260 a protahovačky MP160.

Společnost Wilson Enterprises roste díky průmyslovému pilařskému systému Wood-Mizer WB2000

Rodinná firma Wilson Enterprises se sídlem v Michiganu dodává od roku 1985 vysoce kvalitní dřevěné výrobky pro domácí dekorace, stavební a řemeslné projekty. Nedávno společnost investovala do průmyslového pilařského systému Wood-Mizer WB2000, aby mohla zpracovávat kmeny na své výrobky přímo ve firmě a zároveň nabízet své dřevěné výrobky v téměř 5 000 maloobchodních prodejnách po celých Spojených státech.

MILOVANÁ PRÁCE NA CELÝ ŽIVOT - příběh truhláře ze Švédska

"Dřevo, které se prodává v obchodech, je drahé, a tak lidé hledají způsoby, jak ho koupit levněji. Zavolají mi a já jim vyrobím různé věci - podlahy, stěny a stropní desky, dokonce i speciální lišty pro historické domy. Na tyto kvalitní výrobky používám kmeny z 200 let starých lesů," vysvětluje Hans Larsson, pilař a truhlář ze švédského města Vansbro.

Truhlářská dílna ve Slovinsku provozuje pilu Wood-Mizer

Majitel slovinského truhlářského podniku Jože Moric sděluje zásadní poznatky ze své více než čtyřicetileté praxe v oboru zpracování dřeva. "Pokud jste obdařeni vášní pro práci se dřevem již v raném věku, pak je snazší mít radost z toho, co děláte, po celý život," domnívá se.

Pořez dubu s pilou Wood-Mizer LX50 v Nizozemsku

Bob Otten provozuje v holandské vesnici Lutten vlastní pilu (s holandským názvem Houtzagerij Otten). Pro tohoto řemeslníka, který je do své práce hluboce zapálený, není lepšího dřeva než dub. Dub je ideální pro výrobu autentických seníků, venkovských stodol, tradičních střešních krovů a dalších výrobků. Bob Otten dohlíží na celý proces - od kácení stromů, řezání až po stavbu.

Pilařství s pilou Wood-Mizer LT40 na panství Balmoral ve Skotsku

Hrad Balmoral je sídlem skotské královské rodiny od roku 1852, kdy jej pro královnu Viktorii získal princ Albert. Podle tradice se každý další majitel panství osobně zajímá o jeho provoz a zvelebování. Společnost Balmoral Estate nedávno zakoupila mobilní pilu Wood-Mizer LT40 WIDE, aby mohla efektivně udržovat lesy a zelené plochy v okolí zámku.

Bývalý elektrikář si postavil v Kanadě dům snů

Nathan Shewchuk uskutečnil svůj celoživotní sen postavit si vlastní dům po osmi letech tvrdé práce a odhodlání spolu s několika pomocníky a mobilní pilou Wood-Mizer.

Skotští pilaři sázejí při tvorbě zisku na moderní technologii Wood-Mizer WB2000

"Skotsko je krásné svou krajinou, četnými hrady i nepředvídatelným počasím. Cestovatelé jedoucí na sever od Edinburghu se dostanou do Perthu, kde si mohou myslet, že je to poslední bašta civilizace, ale za horami se nachází Inverness. Tato překvapivě teplá malá část severního Skotska je díky svému mikroklimatu a úrodné půdě ideální pro pěstování dobrého dřeva," říká Ronald Munro Ferguson, majitel firmy Novar Sawmill.

Položky 1 až 10 z celkových 110

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Získejte e-mailové novinky o exkluzivních speciální nabídkách, nových produktech a pozvánkách na speciální akce!