Články

Umění stavby lodí ve Wisconsinu

Truhlář a pilař Joshua Swan staví unikátní dřevěné lodě již více než dvě desetiletí ve své dílně na krásném břehu jezera Superior ve Wisconsinu v USA.

Obyvatelé Porýní používají pilu LX50 k záchraně dřeva poškozeného kůrovcem

Použití malé pily na vašem pozemku vám pomůže zachránit cenné dřevo a zpříjemní život tím, že vám vyplní dny zajímavou prací.

Zasnoubený pár vybudoval studio jógy

Parker Dunbar, který žije ve městě Salida v Coloradu, použil svou mobilní pilu Wood-Mizer LT15 k vytvoření zcela nového studia jógy pro svou snoubenku Jillayne.

Německá farma diverzifikuje své podnikání a zvyšuje příjmy díky pile Wood-Mizer LT70

Německý farmář Andreas Piehl provozuje pilu LT70, to mu umožňuje udržovat majetek farmy a dodávat řezivo místní komunitě.

Mobilní pila pro zábavu, terapii i relaxaci

"Řezání dřeva s mojí pilou Wood-Mizer je zábava! Je to relaxující i léčivé," říká Jon Scott, pilař z New Yorku v USA.

Když se práce a koníčky prolínají: příběh švédské truhlářské dílny

"Práce s tímto koníčkem umožňuje nekonečné hodiny zábavy. Žiji si svůj sen." Takto se na práci se dřevem dívá Rasmus Ström ve své truhlářské dílně Ädelsnickaren (Jemný truhlář) ve švédském Falköpingu.

Pily Wood-Mizer pomáhají kultivovat a posilovat růst postavení žen v Pákistánu

Společnost Ciqam Green Solutions Private Limited, známá také jako Ciqam, působí na severu Pákistánu. "Ciqam" znamená v burušštině "zelený" a symbolizuje růst a prosperitu. Ciqam se zavázal k posílení postavení žen, podpoře rovnosti žen a mužů a k podporování udržitelnosti.

Polský podnikatel uspěl v dřevozpracujícím průmyslu s pilou Wood-Mizer

Polský podnikatel Zygmunt Koss hovoří o tom, jak získal vášeň pro práci se dřevem a jak dosáhl úspěchu v podnikání díky té správné technice.

Stavba jedinečné dřevěné kaple na farmě v USA

"Jsem stavitelem už 40 let a za ta léta jsem postavil spoustu různých věcí. Ale myslím, že tato kaple je to nejlepší, co jsem kdy udělal," říká Bill Miskiman, majitel farmy v Connecticutu a jeden z těch, kteří se podíleli na vzniku unikátní kaple Trinity Knot.

Dva bratři ze Švédska úspěšně provozují stavební a truhlářskou dílnu

Göran & Lennart Ståhl vyrábějí věci ze dřeva a zásobují místní zákazníky kvalitním dřevem pro stavbu a dokončování domů ve Švédsku. Bratři spoléhají především na nástroje a stroje ze sortimentu Wood-Mizer, včetně čtyřstranné hoblovky/tvarovačky MP260 a protahovačky MP160.

Položky 1 až 10 z celkových 117

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Získejte e-mailové novinky o exkluzivních speciální nabídkách, nových produktech a pozvánkách na speciální akce!