Články

Jak italský dřevař získá z každého kmene něco navíc

Pokud podniknete dvouhodinový výlet z Benátek do Alp, vaše cesta vás povede kolem podniku Marca Marcanteho. Protože se nalézá v podhůří regionu Vicenza, Marcovo podnikání pokračuje v tradiční výrobě palivového dříví, s kterou jeho otec započal před téměř 30 lety. Nicméně Marco rozšiřuje a obměňuje svou produkci a zákazníky jak se proměňuje doba.

Historie pily LT40: Postupný upgrade lože a hydrauliky

Skutečné a vyhovující řezání kmene závisí na solidní konstrukci pily, která se skládá ze silné a přesné řezné hlavy se správně zvoleným pilovým pásem a ze spolehlivého lože pily. Účinný hydraulický systém umožňuje operátorovi rychle zakládat, pootáčet, vyrovnávat a upínat kmen při zachování bezpečnosti a ergonomie práce. Navíc, pila v mobilní verzi dovoluje řezat kmen přímo na místě, kde to zákazník potřebuje.

Restaurování historických vagonů pro turistický vlak ve Španělsku

Španělská železniční společnost RENFE Viajeros přizvala pilaře s mobilní pilou Wood-Mizer k restaurování čtyř historických vagonů Jahodového vlaku. Provoz tohoto vlaku začal 9.2.1851 mezi Madridem a Aranjuez a Jahodový se mu říkalo, protože původně projížděl kolem rozlehlých jahodových polí. Tyto vagony byly vyrobeny ze dřeva skoro před sto lety.

Moderní vysoce výkonný pilařský provoz v Lotyšsku

Firma PRO WOOD z Lotyšska referuje, že třikrát zvýšila objem výroby se stejným počtem zaměstnanců a podstatně snížila množství dřevěného odpadu poté co začali provozovat pilařskou linku Wood-Mizer WM4000.

Fascinující projekt s pilou: Mulberry - Morušová kaple na farmě v Georgii, USA

20 minulých let snil a plánoval dokonalý doplněk ke své farmě v Carnesville ve státě Georgia. Stavba kaple na pozemku by poskytla ideální místo k rozšíření příležitostí na farmě. Kaple by mohla nabídnout prostor ke konání svateb, různých událostí a aktivit, umožnila by více lidem plně se těšit z krásy farmy.

Pilařství ve francouzských Alpách: krása dřeva v každém projektu

Yvan Cometto truhlář z malé vesnice ve francouzských Alpách dělá výrobky z místního dřeva s použitím pily Wood-Mizer. Ve své firmě YC Charpente pracuje Yvan se dřevem objevujíc jeho krásu. "Nevyměnil bych toto místo za žádné jiné na světě," připouští se smíchem.

Historie pily LT40: Postupný upgrade hlavního motoru

Hlavní motor pily je jedna z nejkritičtějších částí vytvářející výkon potřebný pro efektivní řezání kmene. Motory instalované na prvních pilách LT40 na začátku devadesátých let byly ekonomické a poměrně silné. A ještě, což je nejdůležitější, se dokonale hodily pro pojízdnou pilu malé hmotnosti a kompaktní konstrukce.

Výroba palisandru s pilou Wood-Mizer LT20 v Indonésii

Indonéská společnost řeže exotická tvrdá dřeva, aby zvýšila svůj odbyt v Číně a Japonsku. Firma zaměstnává 150 zaměstnanců a od doby co zakoupila pilu Wood-Mizer LT20 vylepšila svůj zisk.

Historie pily LT40: Postupné zdokonalování pilových pásů a systému vedení pásu

Pilařský průmysl v Polsku byl na konci osmdesátých let považován za zastaralý a neefektivní, spoléhající hlavně na těžké rámové pily. Ty používaly pro pořezání kmenů tlusté a široké pásy, které představovaly pro produkci dřeva značné omezení. Zásadní změna přišla na začátku devadesátých let spolu s uvedením pil Wood-Mizer LT40, které umožnily běžným uživatelům proměňovat kmeny na řezivo snadno, efektivně a mobilním způsobem. Revoluční nebyl jen stroj, ale také tenký a úzký pilový pás navržený pro zvýšení efektivnosti řezání při současném zmenšení odpadu.

Mesquitový domek ve větvích stromu postavený v Arizoně v USA

Stromy Mesquite dominují napříč arizonskou pouštní krajinou, jelikož tyto keřovité, nezkrotné rostliny tvrdě přežívají navzdory nelítostným životním podmínkám. Z podstaty nedokonalé husté dřevo Sonorské pouště druhu Velvet Mesquite inspirovalo Arthura a Valerii Floresových před 20 lety k založení společnosti ‘Tumacacori Mesquite Sawmill’ v arizonském Tumacacori.

Položky 1 až 10 z celkových 83

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Získejte e-mailové novinky o exkluzivních speciální nabídkách, nových produktech a pozvánkách na speciální akce!