Technické sdělení

Srovnání omítací pily Wood-Mizer EG800 a multiripu MR200

Zvýšení produkce řeziva je možné díky zvýšení rychlosti a efektivity řezání. Firma Wood-Mizer nabízí celou řadu pilařských strojů určených k rozšíření pilařského provozu a zvýšení produktivity. Prvním krokem k uvolnění potenciálu pily je přidání omítačky nebo vícekotoučové (multirip) pily. Tento článek porovnává průmyslová pilařská řešení firmy Wood-Mizer: omítačku EG800 a vícekotoučový multirip MR200.

Řetězová nebo pásová pila? Komplexní srovnání, které vám pomůže při vašem výběru

Majitelé malých pozemků a zemědělci občas potřebují nařezat kmeny na prkna pro práce, jako je oprava plotu nebo stavba kůlny. Vzhledem k tomu, že řezání kmenů je relativně jednoduchý, zřídka se vyskytující úkol - nutný pouze při odstraňování starého stromu z pozemku nebo při odstraňování následků silného větru, který pokácel suchý strom - může být prvotním řešením využití stávající motorové pily přidáním nástavců pro vodorovné řezání kmenů. Prozkoumejme a porovnejme vlastnosti pásové a řetězové pily a proberme jejich silné a slabé stránky.

Průmyslová pilařská linka Wood-Mizer TVS HD pro výrobu palet

Průmyslové pilařské linky, známé také jako Wood-Mizer Systems, přinášejí automatizaci a chytrá řešení do výroby dřeva efektivně a při nižších nákladech. Pilařská firma Glinkowski provozuje v Polsku svou průmyslovou linku Wood-Mizer od roku 2021. Linka umožnila přizpůsobit stroje konkrétním potřebám podniku a začlenit stávající zařízení v továrně do nových sestav Wood-Mizer Systems.

Jak nastavit přímé nože v řezných hlavách

Naučte se jak instalovat nebo vyměňovat přímý nůž v řezné hlavě Wood-Mizer hoblovky/tvarovačky. Každá řezná hlava má čtyři drážky; ve dvou jsou vždy přímé nože a v dalších dvou mohou být přímé nebo profilové nože, podle toho co truhlář potřebuje.

Jak omítačky a multiripy přidají pilařskému provozu hodnotu

Omítačky a multiripy jsou konstruovány tak, aby dokázaly konzistentně a efektivně a s velmi malými tolerancemi ohranit boky prken, fošen i krajinek a rozřezávat hranoly na prkna. Každá pila, která chce zvýšit svůj výkon, přesnost řezání a míru využití, aby dosáhla vyšších výnosů, může k dosažení těchto cílů použít omítačku nebo multirip.

Jak ukládat pilové pásy

Naučte se jak pilové pásy správně a bezpečně ukládat, aby se předešlo jejich případnému poškození.

Jak bezpečně rozbalovat pilové pásy

Podívejte se na výukové video jak bezpečně vybalit pilové pásy z ploché krabice a připravit je pro řezání.

Jak seřizovat Wood-Mizer srovnávačky/tvarovačky

Toto výukové video vysvětluje některé nejběžnější operace na Wood-Mizer srovnávačce/tvarovačce MP260 a čtyřstranné srovnávačce/tvarovačce MP360, stejně jako na srovnávačce/protahovačce MP200.

Jak zvýšit produkci dřeva a výtěžnost

Zvýšení objemu vaší pilařské produkce a výtěžnosti dřeva je se stroji Wood-Mizer dostupný a rozumný způsob. Zdokonalte svůj pilařský provoz a zlepšete produktivitu přidáním rozmítacích a omítacích pil k vaší pilařské lince.

Zaměřeno na pilové pásy Wood-Mizer: Pilové pásy MaxFLEX Premium

MaxFLEX Je jedna ze značek Wood-Mizer pro pilové pásy. Když Wood-Mizer tento pilový pás konstruoval, cílem bylo udělat odolný všestranný pilový pás se zvýšenou pružností a prodlouženou životností.

Položky 1 až 10 z celkových 50

Page
Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Získejte e-mailové novinky o exkluzivních speciální nabídkách, nových produktech a pozvánkách na speciální akce!