Technické sdělení

Historie pily LT40: Postupné zdokonalování pilových pásů a systému vedení pásu

Pilařský průmysl v Polsku byl na konci osmdesátých let považován za zastaralý a neefektivní, spoléhající hlavně na těžké rámové pily. Ty používaly pro pořezání kmenů tlusté a široké pásy, které představovaly pro produkci dřeva značné omezení. Zásadní změna přišla na začátku devadesátých let spolu s uvedením pil Wood-Mizer LT40, které umožnily běžným uživatelům proměňovat kmeny na řezivo snadno, efektivně a mobilním způsobem. Revoluční nebyl jen stroj, ale také tenký a úzký pilový pás navržený pro zvýšení efektivnosti řezání při současném zmenšení odpadu.

Historie pily LT40: Upgrade řezné hlavy a panelu ovládání

DNES se model pily Wood-Mizer LT40 vytvořený v roce 1982 nazývá „legendární”, protože navždy změnil způsob jakým lidé proměňují kmeny na dřevo. Umožnil každodenním uživatelům vyrábět hotová prkna a trámy rychle a efektivně, a nejdůležitější je – mobilita, umožňující zpracování dřeva přímo na místě. V osmdesátých letech také pila LT40 otevřela nový směr ve stavbě mobilních strojů pro zpracování kmenů.

Jak vybrat nástroje Wood-Mizer (řada TOOLS)

Wood-Mizer nabízí širokou škálu nástrojů pro truhláře a pilaře zahrnující kotoučové pily, frézovací hlavy, řezné nože pro tvarování a hoblování, vrtáky a pilové pásy rámových pil. Výrobky Wood-Mizer jsou dobře známé pro svoji robustní stavbu, vysokou funkčnost a spolehlivost. V katalogu Wood-Mizer TOOLS můžete najít prvotřídní příslušenství konstruované pro stroje Wood-Mizer i pro stroje jiných značek.

Zaměřeno na pilový pás Wood-Mizer: DoubleHARD

Ověřeny v provozu v náročných řezných aplikacích po celém světě, pilové pásy Wood-Mizer DoubleHARD jsou vlajkovou lodí a pásy k neutahání, kterým pilaři už dlouho věří. Pilové pásy DoubleHARD si získaly své jméno, protože Wood-Mizer začíná při jejich výrobě s vysoce kvalitní slitinovou ocelí a indukčně kalí špičky zubů, výsledkem je odolný a spolehlivý pilový pás, který vykazuje dvakrát větší houževnatost a dvojnásobnou životnost ve srovnání s pásy z uhlíkové oceli.

Revoluce na dvou kolech – zrození nové pilařské technologie

V roce 2022 slavíme 40. výročí zrození slavné pily Wood-Mizer LT40, která způsobila převrat ve způsobu jakým lidé po celém světě řežou dřevo. Tato oranžová pila s charakteristickou řeznou hlavou zavěšenou jako konzola nad ložem pily, se dvěma koly a vlečným zařízením si získala uznání a popularitu mezi pilaři po celém světě. Dnes je tato LT40 známá jako "legendární" pila.

Lepší pila pro lepší budoucnost lesa

Využitím chytřejších řešení mohou pilaři zlepšit rentabilitu a odolnou přizpůsobivost svého podnikání při snížení požadavků na dřevo, při snížení nákladů a zmenšení odpadu.

Seriál Swedish Homestead: Jak přesně a bezpečně porazit strom

Farmář Simeon Fuchs se chce podělit o bezpečný a osvědčený způsob používaný starými švédskými dřevorubci k pokácení velkých stromů. Pro kácení stromů se po celém světě používají různé způsoby. Ve švédsku mladí lesní dělníci oceňují tradici a zkušenosti starších dřevorubců. Simeon není žádnou výjimkou. Kmeny kácí už přes deset let, vyznává svůj vlastní styl, preciznost a profesionalitu starých švédských dřevorubců, kteří jej naučili vše co potřebuje vědět o porážení stromů.

Jak vyměnit pilový pás?

Výměna pilového pásu je pro každého uživatele pily jeden z klíčových úkonů údržby. Řiďte se níže uvedenými radami pro rychlou, bezpečnou a bezvadnou instalaci pilového pásu:

Seriál Swedish Homestead: Jak pracuje pila Wood-Mizer venku v zimě

V tomto videu se švédský farmář Simeon Fuchs svěřuje, že hydraulická pila LT40 pomohla jeho farmě zůstat rentabilní v každé roční době. Po 15 letech a 5,000 hodinách pilařské práce pokračují Simeon a jeho otec v provozu jejich pily Wood-Mizer i venku při teplotách pod nulou.

E-kniha «Jak zlepšit výkon pilového pásu» k volnému stažení

Tým Wood-Mizer připravil elektronickou knihu s nejoblíbenějšími články z webu o pilových pásech. E-kniha "Jak zlepšit výkon pilového pásu" je užitečný pomocník pro zkušené pilaře i pro začátečníky: profesionálové si mohou osvěžit své znalosti a nováčci získají spoustu užitečných informací. Klikněte na odkaz a stáhněte si elektronickou knihu zdarma.

Položky 1 až 10 z celkových 44

Page