Wood-Mizer přidává možnost WIDE (široká) k oblíbené mobilní pile LT15CLASSIC

Wood-Mizer Adds WIDE Option to Popular LT15CLASSIC Mobile Sawmill
11.01.2023

 

Oblíbená, univerzální a kompaktní řada pil LT15 se rozšiřuje uvedením mobilní LT15CLASSIC WIDE, která spojuje vlastnosti mobilní pily LT15 s širší řeznou hlavou. “To vytváří zajímavou nabídku pro firmy i jednotlivce, kteří potřebují řezat objemnější kmeny daleko od svých pilařských provozů. Pila LT15CLASSIC WIDE Mobile je postavena na prověřených a spolehlivých konstrukcích osvědčených modelů LT15, které si získaly mezi uživateli celosvětové uznání,” říká Hubert Powietrzyński, manažer obchodu Wood-Mizer.  
 
LT15CLASSIC WIDE Mobile se vyznačuje pojízdným šasi pro přepravu na jakékoli místo, umožňuje tam začít okamžitě řezat. Uživatel musí jen sejmout blatníky, odblokovat ochranné zajištění řezné hlavy pro přepravu a vyrovnat lože proti zemi. 

 

 

Konstrukce šasi je založena na typu lože S3, sestávající ze 3 segmentů, každý o délce 1,95 m. Lože pily je osazeno šesti standardními bočními opěrami a třemi manuálními upínáními kmene pro jeho zajištění na loži. Standardní konfigurace lože mobilní pily LT15CLASSIC WIDE umožňuje řezat kmeny dlouhé až 5,2 m. Pro efektivnější zakládání kmene lze pilu vybavit sadou zakládacích ramp s ručním navijákem. Standardní klíny pro kmen umožňují efektivní vyrovnání a polohování případných kuželovitých kmenů.  

LT15CLASSIC WIDE Mobile se dodává s kompletem přepravníku (až 1500 kg), obsahujícího osy s koly, závěsné zařízení s opěrným kolečkem, osm stavitelných výsuvných opěr, pás se světly, postranní polohová světla a ohrádky. Sekce lože pily byly překonstruovány a zesíleny pro lepší integraci se šasi, zatímco elektrická kabeláž byla zabezpečena speciálními kryty.   

 

 

Další charakteristickou vlastností LT15CLASSIC WIDE Mobile je širší řezná hlava, která umožňuje řezání kmenů s maximálním průměrem 90 cm, to znamená nejvyšší kapacitu v celé řadě pil LT15. Mezera mezi kladkami pilového pásu se zvětšila na 88 cm, to dovoluje řezat hranoly s maximální šířkou 82 cm a maximální tloušťku desek 27 cm. Překonstruovaná řezná hlava pro řezání širších kmenů vyžaduje pilové pásy dlouhé 4470 mm běžící na standardních kolech pásu 483 mm.  

Originální pilové pásy Wood-Mizer široké 32-35 mm umožňují produktivní a ekonomickou pilařskou práci. S technologií tenkého zářezu, může operátor vyprodukovat z každého kmene více dřeva s menším množstvím pilin. 
  
Chytřejší a rychlejší pilařství je možné díky efektivní a kompaktní hlavní pohonné jednotce – je to buď 11 kW elektromotor nebo benzínový motor 25 HP. 

 

 

Ve standardní konfiguraci má pila LT15CLASSIC WIDE Mobile elektrický pohyb nahoru/dolů a manuální pohyb vpřed/vzad, ten může být upraven na elektrickou verzi posuvu. Rameno vedení pilového pásu je ovládáno ručně, systém čistění pilového pásu jej déle udržuje v dobrém stavu pro vyšší přesnost a efektivnost. Řezná hlava může být vybavena operátorským ovládáním pro automatický výpočet tloušťky (Pracovní nastavení SW10), což zvětší pohodlí a přesnost řezného procesu. Velice doporučené příslušenství je také odkorňovač (předřez) pro prodloužení životnosti pilového pásu, zvláště když uživatel řeže často zablácené kmeny.   

Pila LT15CLASSIC WIDE Mobile je nyní k dispozici na vybraných trzích a je nabízena s 2 letou zárukou Wood-Mizer. Pro další informace a objednání kontaktujte svého zástupce Wood-Mizer

 

 

***

 

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Získejte e-mailové novinky o exkluzivních speciální nabídkách, nových produktech a pozvánkách na speciální akce!