Hlavní funkcí tohoto robustního stroje je omítání prken přicházejících z rozmítací nebo vertikální pily. Dokáže omítat materiál o tloušťce až 40 mm při vysokých posuvných rychlostech, což z něj činí ideální doplněk k rozmítacím pilám Wood-Mizer. Při nižší posuvné rychlosti jej lze také použít k podélnému řezání materiálu až do tloušťky 100 mm.
Ořezávací pila je standardně vybavena čtyřmi pilovými kotouči, avšak široký hřídel může být osazen větším počtem kotoučů podle potřeb zákazníka. Posuvný systém je standardně dodáván s rychlostí 0–60 m/min a elektronickou regulací rychlosti posuvu. Stroj je poháněn motorem o výkonu 30 kW, volitelně jsou k dispozici motory o výkonu 37 kW, 45 kW nebo 55 kW.
Model EG800 může být volitelně vybaven lasery, které pomáhají s přesným zarovnáním prken.
Bez ohledu na způsob použití je tento všestranný stroj mimořádně robustní a snadno se udržuje. Cenově dostupné a výkonné řešení pro každou pilu.