V roce 1982 začal Wood-Mizer ve skromných poměrech – v garáži ve státě Indiana, USA. Donald Laskowski a Daniel Tekulve měli nápad, hledali efektivnější způsob jak řezat kmeny na použitelné dřevo. Vytvořili něco úplně nového a objevily se nové příležitosti. Najednou si mohl kdokoli vyrábět vlastní dřevo snadno a ekonomicky a pro producenty dřeva po celém světě nastala úplná revoluce.

Továrna, postavená v Indianapolis následně během pouhých pěti let vyrobila více než 2,500 pil. Levná pila vyrábějící řezivo v kvalitě normálně spojované s mnohem nákladnějšími pilami, to byl nesporný úspěch!

Průmysl pojízdných pil rostl a zákazníci požadovali pily s vyšší produktivitou. Wood-Mizer na to reagoval uvedením řady Super v roce 1997. Další pila byla LT15 – nejmenší firmou Wood-Mizer nabízená pila v tomto období.

V roce 1990 polský podnikatel rozpoznal možnosti těchto pil a uvedl výrobky firmy Wood-Mizer do Evropy. Naše evropská centrála byla založena v Kolo v Polsku, aby obsluhovala trhy v Evropě, Africe a v Asii. Společnost rostla jak se více a více lidí seznamovalo s koncepcí pilařské technologie tenkého zářezu.

To bylo v létě roku 1990. Dnes je výrobní zařízení polské Wood-Mizer Industries vlajkovou lodí rozvoje udávající tón celému průmyslu.

Zde jsou některé působivé údaje o třicetileté cestě evropského výrobního centra Wood-Mizer umístěného v Kolo ve středním Polsku.

• Wood-Mizer je vybaven nejpokrokovějšími robotickými kovoobráběcími stroji z Japonska a Německa a neustále investuje do nejnovější technologie a profesionálních dovedností dělníků.

• Výrobní dílny, sklady a kanceláře Wood-Mizer s podlahovou plochou více než 15,000 m2 se prostírají na více než devíti hektarech.

• Výroba pilových pásů Wood-Mizer, kterou firma vyvinula speciálně pro řezání dřeva a která se stala modelem kvality v oboru, je certifikována podle normy ISO 9001: 2015. Sortiment řezných nástrojů pod značkou Wood-Mizer TOOLS zahrnuje více než 2,500 typů úzkých i širokých pilových pásů, hoblovacích nožů, pásů pro rámové pily, pilových kotoučů a tato paleta se neustále rozšiřuje.

• V evropském výrobním závodě Wood-Mizer pracuje asi 400 zaměstnanců. Wood-Mizer poskytuje pokročilé školení, refundační programy za vyšší vzdělání a investuje do zaměstnanců řadou dalších způsobů. Výroba je průběžně zlepšována pomocí výrobních metod a principů LEAN.

• Konstrukční oddělení Wood-Mizer je tým vysoce kvalifikovaných inženýrů pracujících ve spolupráci se svými americkými kolegy, vyvíjejí jedinečná technologická řešení pro efektivní řezání. Zvláště průmyslová výrobní linka TITAN představuje jak špičkovou konstrukci pily, tak výrobu zařízení pro specifické potřeby zákazníka.

• Polský závod Wood-Mizer dodává zařízení a nástroje do čtyř kontinentů – do Evropy, Ameriky, Asie a Afriky. V moderním světě se kvalita technického zařízení opírá o dostupný poprodejní servis. Servisní střediska Wood-Mizer se sklady náhradních dílů a zkušenými specialisty fungují ve 110 zemích.

Dnes firma Wood-Mizer nedělá jen pásové pily a pilové pásy. Nedávno se další evropská továrna, umístěná ve Švédsku, stala součástí společnosti Wood-Mizer. Wood-Mizer AB vyrábí vysoce kvalitní, kompaktní, univerzální tvarovačky / srovnávačky. Tímto způsobem se uskutečnila idea firmy Wood-Mizer dodávat zařízení, která zpracují dřevo z kmenů až po konečné výrobky.

Firma Wood-Mizer vyrobila už více než 80,000 pil pracujících dnes po celém světě.

I vy se můžete připojit k rodině Wood-Mizer.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Získejte e-mailové novinky o exkluzivních speciální nabídkách, nových produktech a pozvánkách na speciální akce!