Zasnoubený pár vybudoval studio jógy

Autor: Olivia Eaker, Wood-Mizer

Zasnoubený pár vybudoval studio jógy

Parker Dunbar, který žije ve městě Salida v Coloradu, použil svou mobilní pilu Wood-Mizer LT15 k vytvoření zcela nového studia jógy pro svou snoubenku Jillayne.

 

Dunbar Yoga StudioDunbar Yoga Studio

 

Plníme sny

Parker a Jillayne měli první rande u místního horkého pramene, kde se spolu se vzájemnými sympatiemi zrodil nápad na tento projekt. Jillayne je nadšená do jógy a chce si založit vlastní cvičení a vytvořit prostor pro studio, což dvojici inspirovalo k zahájení tohoto projektu. 

"Začalo to povídáním na prvním rande. Skončilo to jedinečným studiem jógy a žádostí o ruku," vysvětluje Parker.  

 

Interior of the Yoga StudioInterior of the Yoga Studio

 

Jak jejich vztah pokračoval, Parker začal Jillayne plnit její sen. Potřebovali jen mobilní pilu. "Mé pracovní začátky byly na soukromém ranči v coloradských horách. Majitel ranče měl pilu Wood-Mizer LT40 a od prvního dne mě to chytlo," vypráví Parker. 
 
Po několika průzkumech se Parker a Jillayne rozhodli, že nejlepší pilou pro jejich projekt bude mobilní pila Wood-Mizer LT15. 

 

Parker DunbarParker Dunbar

 

Proces výstavby

"Postavili jsme dřevěné studio na jógu o rozloze 18 metrů čtverečních z místního starého dřeva," vysvětluje Parker. “Všechny stromy pro projekt pocházely z místního lesa vzdáleného 25 minut. Všechna dřeva i podlahy byly kvůli vzhledu a funkčnosti pálené a kartáčované." 

 

Jillayne on the sawmill Jillayne on the sawmill

 

Smrk, který získali z místního lesa, byl použit téměř na všechny prvky studia. „Použili jsme ho na dřevěnou konstrukci, podlahu a vnitřní i vnější povrchové úpravy. Dokonce i malou palubu a okna jsme vyrobili ze smrku,“ říká Parker. 

Během tohoto procesu Parker a Jillayne prohloubili svůj vzájemný vztah a získali nové dovednosti. „Jillayne se naučila obsluhovat LT15. Díky jednoduchosti tohoto stroje získala Jillayne své první zkušenosti s řezáním. Naučila se také řezat truhlářské výrobky a vztyčovat dřevěný rám. Také se naučila mnohem více o józe,“ dělí se o své zkušenosti Parker. 

 

Inside of Dunbar Yoga StudioInside of Dunbar Yoga Studio

 

Parker sice také rád cvičí ve studiu DaWally spolu s Jillayne, ale primárně tuto budovu využívá Jillayne k výuce jógy pro své studenty. 

„Na pile LT15 jsme dělali řezivo. K jeho úplnému vyschnutí stačil týden. Jeden víkend jsme řezali a další víkend jsme dělali truhlářské výrobky. Dokončovali jsme je společně,“ říká Parker. 

 

Yoga Studio DeckYoga Studio Deck

 

Práce s láskou 

„Rozhodně to byla práce z lásky. Projekt trval déle, než se očekávalo, a během stavby se stále vyvíjel. Jakmile byl dokončen, s úlevou jsme ho začali využívat a věnovat se o víkendech i jiným aktivitám,“ říká Parker. 

 

Dawally StudioDawally Studio

 

„Máme velké štěstí, že můžeme dělat takovou práci ve svém volném čase. Postavit něco od nuly je něco, co dokáže jen malé procento lidí. Jednoduchost a efektivita naší pily Wood-Mizer nám tento projekt značně usnadnila,“ dělí se o své zkušenosti Parker. 
 
Nyní, když je studio dokončeno, dala však dvojice jasně najevo, že hodlá pokračovat ve své společné pilařské práci. „Stavíme nový dům a pořídili jsme si srovnávačku/tvarovačku Wood-Mizer MP200, která nám pomůže práci urychlit.“

***

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Získejte e-mailové novinky o exkluzivních speciální nabídkách, nových produktech a pozvánkách na speciální akce!