Malajsijská firma přešla na rychlejší a produktivnější pilu s tenkým zářezem

Autor: Wood-Mizer, Europe

Wood-Mizer LT70 Remote, MalaysiaTato rodinná pila v Terengganu, Malajsije ukazuje jak i malé firmy mohou těžit z výhod moderní a efektivní pilařské technologie.


V roce 2014 zakoupil Jazlan pilu LT70 Remote od společnosti Wood-Mizer. “Instaloval jsem pilu Wood-Mizer, abych modernizoval svou firmu a využíval moderní způsoby řezání dřeva,” říká Jazlan.


“Lože LT70 je plně hydraulické a snadno ovladatelné jedním operátorem z ovládací stanice,” pokračuje Jazlan. “Operátor stojí na ovládací stanici a řídí odtud řezání, pohyb nařezaných prken automaticky k odebíracímu dopravníku a dál k omítačce. Provoz pily a omítačky zajišťuje tříčlenná obsluha a jsme schopni vyrábět řezivo ve velmi dobré kvalitě.”


Jazlan je schopen řezat s pilou libovolné dřevo s použitím vhodných pilových pásů Wood-Mizer navržených pro různé druhy dřeva a jejich různou tvrdost.


“Teď řežeme kmeny damar hitam [žluté meranti, latinsky Shorea faguetiana], to je středně tvrdé dřevo,” říká Jazlan ukazujíc na kmen, který při naší návštěvě právě na pile řeže. “Tento kmen má v průměru asi 750 mm.”


Jakmile nařezaná prkna opustí pilu LT70, jsou dopravována dopravníkem a přepravním stolem k omítačce se dvěma pilovými kotouči Wood-Mizer EG300, kde lze na přesný rozměr zaříznout hrany v závislosti na šířce materiálu a konečných Jazlanových požadavcích. S elektronickým Pracovním nastavením (Setworks) omítačky je snadné podle požadavků konečné rozměry měnit.