Polská firma na luxusní nábytek ovládla trh díky pile Wood-Mizer WB2000

Autor: Wood-Mizer, Europe

Kacper & Mateusz Ziemiński - co-owners of FAGUS company

 

FAGUS, výrobce ze Sępólno Krajeńskieho v Polsku je rodinná firma zakládající si na dlouholeté tradici zkušeností. Specializuje se na výrobu nábytku z masivu, hlavně z dubu a buku. Jejich nábytek nejvyšší kvality je určen pro ložnice, obývací pokoje a jídelny.

Každý z těchto kousků je pozoruhodný svým vzhledem a stylem. "Každý náš výrobek je jedinečný originál. Není možné vytvořit skříňku nebo skříň a udělat ji tak, aby vypadala přesně jako nějaká jiná,” - říká Kacper Ziemiński, spolumajitel firmy. "Snažíme se proměnit každou nedokonalost dřevěného materiálu na co nejlepší design. Dnes se většina nábytku vyrábí z dřevotřískových desek, ale v naší továrně to vypadá úplně jinak. Musíte to vidět svýma očima a cítit svými dlaněmi, abyste pochopili, že dřevo je neopakovatelné a toto je ta nejvyšší krása z něj."

 

 

Mateusz a Kacper Ziemiński, bratři a spolumajitelé, pokračují ve vášni svých rodičů a prarodičů pro práci se dřevem. Jejich prarodiče započali tohle rodinné dobrodružství se dřevem před mnoha lety když zakoupili svou první pilu. Pak jejich otec založil firmu, ve které bratři pracují od roku 2013. "Dlouho předtím, když jsme byli ještě děti, motali jsme se kolem dílny a tloukli hřebíky do prken,” - vzpomíná Kacper.

 

 

Všichni členové rodiny se podílejí na chodu firmy – podporují se navzájem při zkoumání nejrůznějších problémů a usilovně se snaží nalézt jejich nejlepší řešení. Bratři se začínali podílet na jednoduchých věcech – v dílně, uklízením pilin a nakonec sestavováním nábytku. Dnes to dává smysl říci, že podněcování vášně v útlém věku přispělo ke spoustě zkušeností a přijaté odpovědnosti. Vědí jak se přizpůsobit individuálním a náročným potřebám zákazníka vytvořením mimořádného výrobku, jaký nelze nikdy úplně zopakovat.

 

 

Nebyly to jen zkušenosti a dovednosti získané v rodinné firmě, které jim pomohly vyniknout v tomto oboru, ale také jejich zaujetí a zdaleka nejdůležitěji, jejich vzdělání. "Věnoval jsem se řadu let profesionálnímu sportu, dělal jsem jachting,” – říká Kacper. "splnil jsem si své sny účastí na Olympijských hrách a získal jsem medaile na různých mezinárodních soutěžích. Sport prospěl mému charakteru, přiměl mě být více oddaný povinnostem, být rozhodný a vždy zaměřený na cíl. Sport mě také naučil jednat s lidmi, protože jsem se vždy pohyboval v mezinárodních týmech.” Tenhle trénink v různorodém prostředí mě naučil cizím jazykům a pomohl mi při spolupráci na mezinárodních trzích.

 

 

Druhý bratr, Mateusz, vystudoval na poznaňské Univerzitě přírodních věd technologii zpracování dřeva. Veškeré profesionální povinnosti se mezi bratry dělí podle jejich dovedností. Zatímco Kacper se stará o dobrou komunikaci s jejich zahraničními zákazníky, Mateusz dohlíží na výrobu. Rozumí dokonale jejich produkci a je dobrý co se týče designu. "Využijeme každou volnou chvilku, abychom seběhli dolů do haly a zkontrolovali co bychom mohli ještě zlepšit," – podotýká Kacper.

Firma bratrů Ziemińskich se úspěšně rozvinula s velkým důrazem na nové investice. Nedávno vybudovali nové výrobní zařízení a instalovali tam velkou průmyslovou pilu od Wood-Mizer. "Pila WB2000 se širokým pilovým pásem dobře zapadla do našeho velice dobře rozvinutého vybavení, které zahrnuje 10 počítačem řízených sušáren dřeva, několik formátovacích pil, 2 čtyřstranné tvarovačky, 4 CNC stroje, vyvrtávací CNC stroj, širokopásovou brusku, několik lisů k lepení dřeva a napouštěcí linku," – vysvětluje Mateusz.

 

 

"Rozhodli jsme se zakoupit WB2000, která je nepostradatelná v úvodní fázi výroby při řezání objemných kmenů. Tato investice byla navržena hlavně pro zvýšení produktivity v naší firmě. Spolupracujeme se společností Wood-Mizer od chvíle, kdy jsme začali naše podnikatelské aktivity. Úplně první pilu koupil náš dědeček a náš nejnovější stroj je již čtvrtý od Wood-Mizer. Investice do pily WB2000 se zdá být chytrý počin, protože jsme produktivitu skutečně zvýšili. Mám na mysli 10 až 15% nárůst ve srovnání s našimi starými stroji,” – říká Mateusz. "Stavba nového zařízení byla naprosto jasně spojena se zakoupením WB2000 a řešení vyvinuté inženýry Wood-Mizer vyústilo ve zlepšení celého procesu a velice výrazně snížilo požadavky následných stupňů výroby".

 

 

"Dodatečně jsme se rozhodli investovat do dvou třídících stolů pro snadnější oddělení zpracovaného dřeva na tři strany. Tyto stoly jsou velice užitečné při klasifikaci materiálu, nemluvě o bočních dopravnících s gravitačními válečky pro sběr nařezaného dřeva zkonstruované inženýry Wood-Mizer, to umožňuje pracovat prakticky 8 hodin s jediným zastavením pro výměnu pilového pásu," - vysvětluje Mateusz. “Toto technické řešení stroje naprosto naplňuje naše očekávání kvůli skutečnosti, že kmeny jsou objemné a těžké a tahle pila s nimi umí manipulovat bez větší námahy – a to je přesně to co jsme hledali," – říká Kacper.

 

 

Když se zeptáte proč si vybrali pily Wood-Mizer, Mateusz odpoví - "Wood-Mizer nás nikdy nenechá na holičkách, proto jsme se rozhodli koupit další pilu. Velice oceňujeme spolupráci s firmou Wood-Mizer. Dovolte mi, abych znovu řekl – používáme jejich techniku léta a můžeme se vždy spolehnout na jejich vysoce profesionální zákaznický servis a podporu. Podle mého názoru je Wood-Mizer partner pro podnikání, kterému můžete opravdu věřit.”

 

Author: Monika Majczak
Translation: Marcin Kozłowski

 

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Získejte e-mailové novinky o exkluzivních speciální nabídkách, nových produktech a pozvánkách na speciální akce!