Thajská paletová firma zvětšila s jednou rozmítací pilou Wood-Mizer dvakrát produktivitu

Autor: Wood-Mizer, Europe

Pallet Maker Group Co. , Thailand

 

Moderní továrna na palety nahradila dvě svislé pásové pily jednou rozmítací pilou Wood-Mizer a zdvojnásobila svou řeznou produktivitu.

“Máme zákazníky z celého světa, kteří k nám přicházejí se svými potřebami a my navrhujeme palety podle těchto přesných specifikací,” říká Pichit Chiamcharoen, ředitel Pallet Maker Group Co. “Už jsme vyráběli stovky nejrůznějších variant, abychom uspokojili požadavky našich zákazníků.

 

Pichit Chiamcharoen


“Vaše továrna je odrazem toho jak podnikání děláte. Když přijdete do mé továrny, uvidíte, že vytváříme čistý, nízkoenergetický provoz a že používáme vysoce kvalitní stroje a moderní technologie.”

Pallet Maker Group Co., Thailand


Jednou konkrétní oblastí zlepšení efektivnosti bylo počáteční zpracování dřeva. V roce 2018 byly nahrazeny jejich dvě svislé pásové pily jednou rozmítací pilou Wood-Mizer HR500 se čtyřmi hlavami.

Wood-Mizer HR500


“Problém se svislými pásovými pilami byl ten, že jejich produktivita nebyla nejlepší,” říká Pichit. “Každá svislá pásová pila potřebovala dva dělníky pro výrobu vždy jen jednoho prkna najednou.

“Ale po instalaci nové pily Wood-Mizer vyrábíme v jednom průchodu 4 prkna. Produktivita je dvojnásobná, ale naše spotřeba energie zůstala stejná. A výsledkem je, že návratnost investice je u HR500 skutečně velice rychlá.”

 

Wood-Mizer HR500

Wood-Mizer HR500

HR500 Setworks


Co se týče nových pilových pásů Wood-Mizer s tenkým zářezem, uvádí Pichit: “Pilové pásy Wood-Mizer poskytují lepší kvalitu povrchu než čtyřpalcové a dvoupalcové pásy svislých pásových pil.”

Tato firma je dobrým příkladem jak dopředu přemýšlející výrobci palet v Thajsku umí dělat chytrá rozhodnutí ke zvýšení produktivity a současně zlepšení své konkurenceschopnosti na globálním trhu.

 

Pichit Chiamcharoen, the manager of Pallet Maker Group Co. , Thailand