Nové video! Buďte první kdo jej zhlédne – pilařův slib!

Autor: Wood-Mizer, Europe

Vzpomínám si, že jsem poprvé pracoval se dřevem ve školní třídě. Uměl jsem svými rukami pracovat a vytvářet krásné hotové věci. Tady začala má celoživotní láska ke dřevu.

Viděl jsem, že se lesní průmysl za léta hodně změnil. V minulosti bylo pilařství obtížná práce vyhražená jen velkým aktérům. Miliony kmenů se pro jejich výrobní model nehodily a byly ponechávány v lese jako odpad.

Toto všechno se změnilo v osmdesátých letech, kdy začala v Americe v malé garáži revoluce. Dva mladí podnikatelé dali hlavy dohromady a přišli s novým druhem pily. Pily, na které mohl kdokoli a kdekoli bezpečně proměnit kmen na řezivo. Pily, kterou bylo možno vzít za kmeny místo naopak vozit kmeny k pile. Pily, která nalezla hodnotu i v kmenech, kde ji velké pily nenacházely.

I když jim říkali, že to nemohou dokázat, první pila Wood-Mizer byla pro pilařský průmysl opravdová inovace. Použitím pilových pásů s tenkým zářezem bylo z každého kmene získáno více prken, k provozu bylo potřeba méně energie a popadané stromy v lese nebo ve městě mohly být zachráněny jedním člověkem přímo na místě.

Poprvé někdo jako já mohl začít s pilařstvím a rozjet podnikání nebo si postavit vysněný projekt ze dřeva. Netrvalo dlouho a Wood-Mizer se stal globálním lídrem a jeho pily a dřevozpracující zařízení se používají po celém světě.

Dnes domácí kutilové, farmáři, příležitostní i profesionální pilaři, zpracovatelé dřeva, výrobci nábytku, firmy vyrábějící palety a další a další spoléhají na Wood-Mizer, když se starají o živobytí nebo propadli vášni ke dřevu.

Stejně jako stovky a tisíce pilařů přede mnou, prostě i já musím mít pilu – a ne jakoukoli pilu – musí to být Wood-Mizer.

Jako součást rodiny vlastníků pil Wood-Mizer začal jsem se ve firmě více angažovat a nakonec jsem se stal výkonným ředitelem této úžasné globální rodiny jakou je Wood-Mizer.

Jak navštěvuji naše zákazníky a výrobní závody po světě, vidím z první ruky přínos našich výrobních prostředků přímo našim zákazníkům.

S novými výrobky, rostoucími výrobními závody a novými lokalitami, se vždy zaměřujeme na pomoc každému jednotlivému zákazníkovi, aby uspěl.

Společnost Wood-Mizer se během let rozrostla tak, že zahrnuje zařízení prakticky pro jakýkoli druh zpracování dřeva od lesa do konečné podoby.

Wood-Mizer má širší zaměření než jen prodej strojního zařízení. Naši zakladatelé byli lidé víry a přesvědčení a tyto ideály zůstaly součástí toho, co jsme my – služebníci pro naše společenství a vděční správci našich přírodních zdrojů.

Jestliže budujete své podnikání nebo se věnujete své vášni, kterou mám i já, Wood-Mizer je zavázán k vašemu úspěchu. To je můj slib jako kolegy pilaře.

- John Smith, prezident a výkonný ředitel Wood-Mizer