Nahrazování starých pil moderním zařízením v Indonésii

Autor: Wood-Mizer, Europe

Growing Indonesia Furniture Producer Replacing Old Machinery with Modern Sawmills

 

Doddik Sulistiono je majitel společnosti Citra Fajar Utama – dřevozpracující a nábytkářské firmy  na střední Jávě v Indonésii. Jako doplněk k místní poptávce firma také exportuje své řezivo a nábytek do Číny, Jižní Koreje a na Tchaj-van.  

“Zpracováváme sonokeling [Indian rosewood - indické růžové dřevo] a jati teak [teka obrovská],” říká pan Sulistiono, “na různé výrobky jako jsou dekorační tvarované profily, materiál na kytary, laminované desky a nábytek.”

 

 

Firma používá tradiční svislé pásové pily (katry) pro veškerý prvotní pořez kmenů. Začali se rozhlížet po jiných možnostech a vyzkoušeli pilu Wood-Mizer. Kvalita povrchu a výtěžnost na ně udělala velký dojem, takže zakoupili hned tři pily Wood-Mizer – jednu LT15 a dvě LX100

 

 

“Proč používáme pily Wood-Mizer?” vysvětluje pan Sulistiono. “Protože ceny kmene jsou dnes skutečně vysoké. Potřebujeme více dřeva z každého kmene a také potřebujeme lepší kvalitu povrchu. Takže jsou pily Wood-Mizer skutečně důležité pro náš výrobní proces.” 

 

 

“Byli jsme schopni snížit naše náklady – zvláště naše výrobní náklady po zavedení pil Wood-Mizer poklesly. A jelikož získáváme lepší kvalitu povrchu, nemusíme už prkna prohánět oboustrannou srovnávačkou.” 

 

Pily používají pilové pásy Wood-Mizer, které byly zkonstruovány pro řezání tvrdého dřeva. Pan Sulistiono je velice spokojen s jejich kvalitou. Zpravidla jeden pilový pás pracuje dvě hodiny, pak je vyměněn, naostřen a nastaven a je připraven další den znovu řezat. S jedním pilovým pásem Wood-Mizer nařežou asi 25-30 kubíků dřeva.

 

Indonésie nyní pečlivě monitoruje  procesy lesního hospodářství a respektování přírodních zdrojů. "Dřevo přichází z plantáží, které jsou spravovány místní i ústřední vládou, které zavedli program trvale udržitelného hospodaření – od malých po velké stromy."

“Máme velké stromy,” říká pan Sulistiono. “A musíme je zachovat.”

 

 

Kvůli skutečnosti, že technologie tenkého zářezu od Wood-Mizer šetří dřevo, funguje již nyní v Indonésii hodně pil Wood-Mizer.

 

 

“Rozhodli jsme se koupit po jedné další pile LX100 a LT15. V budoucnosti plánujeme zakoupit pilu LT40 nebo LT70, aby se naše produktivita významně zvýšila , zvláště během řezného procesu kmene.” 

***

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Získejte e-mailové novinky o exkluzivních speciální nabídkách, nových produktech a pozvánkách na speciální akce!