Zajímavé nápady

Umění stavby lodí ve Wisconsinu

Truhlář a pilař Joshua Swan staví unikátní dřevěné lodě již více než dvě desetiletí ve své dílně na krásném břehu jezera Superior ve Wisconsinu v USA.

Zasnoubený pár vybudoval studio jógy

Parker Dunbar, který žije ve městě Salida v Coloradu, použil svou mobilní pilu Wood-Mizer LT15 k vytvoření zcela nového studia jógy pro svou snoubenku Jillayne.

Mobilní pila pro zábavu, terapii i relaxaci

"Řezání dřeva s mojí pilou Wood-Mizer je zábava! Je to relaxující i léčivé," říká Jon Scott, pilař z New Yorku v USA.

Pily Wood-Mizer pomáhají kultivovat a posilovat růst postavení žen v Pákistánu

Společnost Ciqam Green Solutions Private Limited, známá také jako Ciqam, působí na severu Pákistánu. "Ciqam" znamená v burušštině "zelený" a symbolizuje růst a prosperitu. Ciqam se zavázal k posílení postavení žen, podpoře rovnosti žen a mužů a k podporování udržitelnosti.

Pila Wood-Mizer LT15 na vrcholu hory ve Slovinsku

Pily Wood-Mizer se nacházejí na nejneobvyklejších místech na světě, například na vrcholu hory ve Slovinsku ve výšce 1220 m n. m., kde stojí katolický kostel sv. Anny. Kostel byl postaven před více než 700 lety a je posvátným místem pro mnoho poutníků, protože uchovává relikvii - sochu Madony s tmavou tváří.

Jak postavit kouzelné sáně pro Santa Clause

Oč tu běží: je třeba spousta tvořivosti, mobilní pila Wood-Mizer, topolové dřevo a trochu kouzel. Gregg Turk pracuje se dřevem a má pilu Wood-Mizer, a s touhle kombinací je schopen postavit neuvěřitelné nové sáně pro Santa Clause.

Restaurování historických vagonů pro turistický vlak ve Španělsku

Španělská železniční společnost RENFE Viajeros přizvala pilaře s mobilní pilou Wood-Mizer k restaurování čtyř historických vagonů Jahodového vlaku. Provoz tohoto vlaku začal 9.2.1851 mezi Madridem a Aranjuez a Jahodový se mu říkalo, protože původně projížděl kolem rozlehlých jahodových polí. Tyto vagony byly vyrobeny ze dřeva skoro před sto lety.

Fascinující projekt s pilou: Mulberry - Morušová kaple na farmě v Georgii, USA

20 minulých let snil a plánoval dokonalý doplněk ke své farmě v Carnesville ve státě Georgia. Stavba kaple na pozemku by poskytla ideální místo k rozšíření příležitostí na farmě. Kaple by mohla nabídnout prostor ke konání svateb, různých událostí a aktivit, umožnila by více lidem plně se těšit z krásy farmy.

Mesquitový domek ve větvích stromu postavený v Arizoně v USA

Stromy Mesquite dominují napříč arizonskou pouštní krajinou, jelikož tyto keřovité, nezkrotné rostliny tvrdě přežívají navzdory nelítostným životním podmínkám. Z podstaty nedokonalé husté dřevo Sonorské pouště druhu Velvet Mesquite inspirovalo Arthura a Valerii Floresových před 20 lety k založení společnosti ‘Tumacacori Mesquite Sawmill’ v arizonském Tumacacori.

Kanadská zkušenost: Stavba skleníku

Dlouhá léta snil Stan Kujala o stavbě skleníku na svém pozemku na břehu jezera v Port Alberni v Britské Kolumbii. “Moje žena i já jsme už roky zanícenými pěstiteli zeleniny,” říká Stan. “Vždycky jsme chtěli postavit skleník, abychom prodloužili pěstitelskou sezónu.”

Položky 1 až 10 z celkových 25

Page
Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje
Získejte e-mailové novinky o exkluzivních speciální nabídkách, nových produktech a pozvánkách na speciální akce!