Články

Tesařská dílna se specializuje na stavbu dřevěných lávek pro pěší a značek pro pěší stezky

Brampton Woodworks je anglická tesařská dílna, která se specializuje na stavbu dřevěných lávek a značky pěších cest. Firma pracovala na zajímavých projektech, třeba na Cestě podél Hadriánovy zdi, dlouhé 84 mil od pobřeží k pobřeží, která sleduje slavnou zeď vybudovanou Římany za vlády císaře Hadriana v letech 122-128 a která se na své cestě vine římskými osadami a pevnostmi.

Proč místní dřevo?

Manažer pily "Skotské dřevo - Scottish Wood" vysvětluje proč zpracovávají dříví, které vyrostlo ve Skotsku.

Díky solární sušárně je dřevo chráněno od poškození od hmyzu a vlhkosti

Farmář Nathan Brown už byl otráven brouky ničícími dřevo, které ukládal venku, aby na vzduchu proschlo, takže se rozhodl postavit solární sušárnu…

Velikost hraje roli

Pila WB2000 se širokým pilovým pásem pomohla jeho majiteli ve Velké Británii začít řezat větší kmeny a tudíž vyhrát v konkurenci s elektrárnami.

Obnova zachráněným dřevem po nejhorším lesním požáru v Jižní Africe

V červnu 2017 vlivem neobvykle suchého léta se v oblasti kolem jihoafrické vesnice Knysna rychle rozšířil zničující požár. Oheň zahubil sedm lidí a zničil přes 1 000 domů a podniků a zanechal nejméně 10 000 obyvatel bez přístřeší.

Jak malajský učitel založil svou vlastní truhlářskou dílnu

Pan Mohd Nazmie žije s rodinou kousek od města Kota Bharu v Malajsii a je učitelem. A také pracuje se dřevem. Nabízí druhý život stromům, které by jinak asi byly spáleny. Vyrábí a prodává jednoduchý nábytek přátelům a místním zákazníkům. Díky investici do pily Wood-Mizer LT15, našel a sám obsadil celou mezeru na trhu.

Výroba palet. Zajímavé zkušenosti a technická řešení z Rumunska

Pan Ovidiu Stankalie, strojní inženýr s dvacetiletou praxí, buduje ve svém podniku optimální technologii výroby palet.

Úžasný nápad ze Španělska: dřevo na hudební nástroje

Ke zhotovení kytary potřebujte vzácné a hodnotné dřevo, jeho cena může dosáhnout 60,000 Euro za metr krychlový. Kytary jsou vášní Jorge Simonse. Provozuje podnik MADINTER nedaleko Madridu, který se specializuje nejen na samotnou stavbu kytar, ale spíše na zásobování mistrů všemi nástroji a materiály pro stavbu jejich vlastních hudebních nástrojů.

Neobvyklý nápad s pilou Wood-Mizer: altánek s živou střechou ve vaší zahradě

Pily Wood-Mizer mohou být užitečné nejen v pilařském podnikání. Lidé vytváří spoustu zajímavých projektů se dřevem, které sami nařežou na svých Wood-Mizer pilách.

Neobvyklý nápad pro Wood-Mizer: modulární chatky v lese

Aby rentabilně spravovali své lesy, tým tesařů - welšského otce a syna, vyvinula stavebnicové chatky stavěné ze dřeva jejich vlastních stromů, aby tak demonstrovali, jak přemýšlivé spravování lesa podporuje inovativní způsoby rentabilního uchování lesů.

Položky 41 až 50 z celkových 57