Články

Práce s dřevem přináší nové nápady

Chorvatský pilař Goran Margetic vytváří dřevěné výrobky a rozšiřuje své aktivity ve výrobě a exportu. Nyní jeho rodinná firma pracuje na jednu směnu a produkuje dva kamiony 40-50 m3 řeziva a palivového dříví každý den. Vytvoření druhé směny s pilami Wood-Mizer mu pomůže zvýšit produktivitu a zvýšit využití strojní kapacity ze 30-40% na téměř 100% v blízké budoucnosti. Toto nám Goran Margetic řekl v krátkém rozhovoru...

Pila LT15 v Zambii použita k výrobě 30 000 úlů

Bee Sweet Honey (Sladký včelí med) je družstevní podnik, založil jej misionářský filantrop John Enright v Zambii, tento včelařský projekt zlepšuje živobytí pro 6 000 lidí, kteří jsou do něj už zapojeni.

Stále víc a víc lidí v Česku oceňuje KVALITU

Pan Václav Chára je neobyčejná osobnost. Od roku 1989, kdy se chopil výhod svobodného podnikání, rozjel vlastní podnikání ve své rodné vsi Chyše, firmu Kabkon – kabelová konfekce, kterou rozvinul na úroveň věhlasného evropského výrobce elektrických kabelů.

Znovuzrození dědečkova statku

Český výrobce dřeva Dřevodiskont rozvinul projekt, získal podporu z evropských fondů a postavil nový pilařský provoz ve venkovské oblasti.

Sám sobě šéfem

Bez spěchu a zmatku, vždy v dobré náladě – to je Pavel Kadlec, jehož život se úžasně změnil od té doby co se stal mobilním pilařem.

Vášeň pro práci s dřevem

Jak se říká, v práci je šťasten ten, kdo své povolání dělá s nadšením. V české vesnici poblíž Prahy v Davli části Sloup jsme potkali přesně takovou rodinu. Na paní Alici a pana Václava Silbernáglovi sedí, že jsou to nadšenci v oboru zpracování dřeva, pro které je ve skutečnosti koníček a podnikání to samé.

Nejsevernější pila v Česku řeže ve Šluknově na pásovce Wood-Mizer

Při výběru zástupce ze severočeských pil nám padnul tip přímo na tu nejsevernější. Pila Šluknov s.r.o. leží v severní části nejsevernějšího města v republice - Šluknově.

Položky 51 až 57 z celkových 57